WAŻNY KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice,

Jak wszyscy wiemy w chwili obecnej przeżywamy bardzo trudne chwile związane z obawą o zdrowie nasze i naszych dzieci.

W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa została wydana decyzja administracyjna Ministra Edukacji Narodowej, na która ani Państwo ani my nie mamy żadnego wpływu, a która nakazała zamknięcie wszystkich placówek edukacyjnych.

W ostatnim czasie w związku z tym faktem do naszej Fundacji zwróciło się kilkoro rodziców naszych wychowanków z zapytaniem o odpłatność za zajęcia, które nie odbędą się w związku z wydana decyzją administracyjna.

Rozumiejąc oczywiście takie zapytanie musimy jednak wskazać, iż mając na uwadze istnienie Naszej Fundacji, Naszych Trenerów i przede wszystkim Państwa Dzieci, nie możemy pozwolić sobie na umniejszenie uiszczonych opłat.

Decyzja Ministra Edukacji Narodowej jest decyzją administracyjną, na którą nie mamy żadnego wpływu.

Co prawda placówki oświatowe są zamknięte, to jednak pracownicy zachowują prawo do wynagrodzenia za cały miesiąc.  Koszty wynagrodzeń wynoszą ok ¾ wszystkich kosztów.

Pozostałe koszty również mają charakter stały. Cześć trenerów oczywiście pracuje dla Państwa dzieci w oparciu o wykonywana przez siebie działalność gospodarczą.

Wstrzymanie w tym momencie wynagrodzenia dla nich, przy obowiązku opłacenia ZUS-u, spowoduje po prostu zamknięcie działalności gospodarczej. Nie wspominając już o fakcie, iż te konkretne osoby nie będą w najbliższym czasie miały z czego żyć.

W konsekwencji w niedalekiej przyszłości, gdy Państwa Dzieci wrócą do przedszkoli, szkół nie będzie możliwym zapewnienie im zajęć dodatkowych.

Dlatego też prosilibyśmy Państwa o wyrozumiałość i solidarność, gdyż epidemia koronowirusa ma niewątpliwie charakter przejściowy, a konsekwencje jakie może wywrzeć dla gospodarki, dla Naszej Fundacji, dla Naszych pracowników i  Trenerów takiego charakteru mieć nie będzie.

Jednocześnie i Fundacja i Trenerzy deklarują w tej sytuacji również solidarne podejście do Państwa i zapewniamy, iż będą Państwo mieli możliwość odrobienia zajęć, za które Państwo zapłacicie, a które w tym trudnym okresie nie z naszej winy nie odbyły się.

Zespół EDP

• 18.03.2020