Opis oferty

Przedszkole to miejsce, w którym dziecko odkrywa swoje zainteresowania i talenty. Jest to dobry moment na podejmowanie pierwszych prób uczestnictwa w zajęciach dodatkowych. W ten sposób dziecko będzie mogło przekonać się, jakiego rodzaju aktywności sprawiają mu najwięcej radości i satysfakcji.

W zajęciach dodatkowych uczestniczą dzieci z różnych grup przedszkolnych, dzięki temu mogą również bliżej się poznać i nawiązać nowe przyjaźnie.

Fundacja Edukacja dla Przyszłości poleca warsztaty/zajęcia z różnych dziedzin:

ZAJĘCIA JĘZYKOWE

przygotowują do dalszej edukacji językowej w szkole, poprawiają zdolności uczenia się, koncentracji oraz zapamiętywania; otwierają na komunikację, poznawanie różnych kultur i świata

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

rozwijają kreatywność, pozwalają na wyrażanie siebie poprzez sztukę, usprawniają motorykę dużą - ciała i małą - dłoni

ZAJĘCIA RUCHOWE

rozwijają sprawność ruchową oraz świadomość swojego ciała, wpływają na sferę poznawczą, pozwalają pozytywnie spożytkować energię

ZAJĘCIA INTELEKTUALNE

rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe, usprawniają pamięć i koncentrację, pozwalają na samodzielne dochodzenie do wiedzy

Korzyści z zapisania dziecka
na zajęcia dodatkowe:

Dziecko uczestniczy w zajęciach podczas pobytu w przedszkolu, w czasie, w którym jego aktywność jest najbardziej efektywna.

Zajęcia odbywają się na terenie przedszkola, co pozwala na zaoszczędzenie czasu rodzicom.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, dzięki czemu dzieci nie są przemęczone i z niecierpliwością czekają na kolejne. Czas ich trwania dostosowany jest do wieku i możliwości dzieci oraz specyfiki zajęć.

Oferta zajęć dodatkowych jest na bieżąco aktualizowana. Współpracujemy z osobami, które pasjonują się tym co robią.

Zachęcamy do wybrania zestawu zajęć najbardziej dopasowanych do potrzeb i zainteresowań dziecka.

Fundacja Edukacja dla Przyszłości posiada bogate i urozmaicone portfolio zajęć dodatkowych. W zakładce Oferta Zajęć Lista zajęć dodatkowych znajduje się zestawienie zajęć realizowanych na terenie kraju w poszczególnych placówkach przedszkolnych

W przypadku, gdy spełnione zostaną następujące warunki:

1. istnieją możliwości logistyczne do zrealizowania zajęć w wybranej placówce;
  2. do udziału w zajęciach zdeklaruje się min. 15 osób – 1 grupa
  3. fundacja zatrudnia bądź pozyska instruktora wskazanych zajęć dodatkowych

Fundacja poszerza ofertę dostępnych zajęć i uruchamia dodatkowe grupy.

Zaprezentowana w zakładce Oferta Zajęć Lista zajęć dodatkowych realizowana jest w wybranych placówkach partnerskich. Przed dokonaniem wyboru zajęć – prosimy o sprawdzenie, czy w danej placówce organizujemy zajęcia, którymi jesteście Państwo zainteresowani.